Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja F. Redakcja 2022-05-30 10:05:11
W dzisiejszym świecie, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, rola wspólnego posiłku jest ogromnie ważna. Są też badania naukowe, z których wynika, że spożywanie w rodzinie wspólnych posiłków zmniejsza możliwość wystąpienia u dzieci w przyszłości zaburzeń odżywiania, depresji, nadużywania alkoholu, zażywania narkotyków itd. Okazuje się, że wspólne posiłki są naprawdę ważną częścią rodzinnego życia i wychowywania dzieci.
Przede wszystkim, naukę wspólnego spędzania czasu, musimy wdrożyć już od początku. Niestety, nie da się łatwo nauczyć nastolatka jedzenia z rodzicami, jeśli nigdy wcześniej tego nie robił.
Naukę zaczynamy od najmłodszych lat. Najlepiej, gdy owa młodzież będzie jeszcze w okresie niemowlęcym. Pamiętaj przy tym, że sadzanie dziecka przy stole może się odbywać, dopiero gdy maluch potrafi już sam stabilnie siedzieć. Jednak fakt, że dziecko jest na razie karmione na przykład mlekiem matki i nie potrafi jeszcze siedzieć, nie znaczy, że nie może z mamą i tatą przebywać przy stole podczas wspólnego posiłku.
Specjalny zestaw dla najmłodszych dzieci ma Krzesełko Stokke Tripp Trapp®, dzięki czemu maluch może z bezpiecznej dla siebie pozycji obserwować rodzinę przy stole, już od najwcześniejszych dni.
Dzięki 2 regulowanym pozycjom i wygodnemu podparciu nóg, maluszek będzie miał zapewnioną wygodną i bezpieczną pozycję. Można go bez problemu mocować i zdejmować z krzeseł Tripp Trapp®. Dzięki czerwono-zielonym wskaźnikom daje pewność, że jest prawidłowo zamocowany, a 5-punktowa uprząż ma ochronne nakładki na ramionach. Nadaje się dla niemowlaków do 9 kg.
Jakie są następne etapy? Potem, gdy dziecko ma już powiedzmy 6-7 miesięcy i potrafi stabilnie siedzieć, można zacząć rozszerzać dietę malucha przy rodzinnym stole. Najlepiej to robić właśnie podczas wspólnych posiłków. Może słyszałaś kiedyś o metodzie BLW (ang. Baby Led Weaning)? To fantastyczna okazja dla dziecka do uczenia się samodzielnego jedzenia i dokonywania wyborów od najmłodszych lat. Ma jeszcze jedną zaletę: nie trzeba dziecka karmić, więc w tym czasie rodzice też mogą jeść, a dzięki temu dawać dzieku przykład zachowania się przy stole.
Przede wszystkim wyłącz telewizor i odłóż wszystkie urządzenia mobilne. Wspólny posiłek powinien być też czasem na rozmowę, czasem zacieśniania więzi między członkami rodziny.
Specjaliści w zakresie żywienia nieustannie podkreślają, jak ważne jest spokojny posiłek bez dodatkowych bodźców, zwłaszcza dla dzieci. Dzięki temu chronimy je przed zaburzeniami odżywiania w przyszłości.
Wspólny stół nie powinien być miejscem negatywnych emocji, dlatego nie poruszajmy przy nim trudnych tematów. Dobrze, aby cała rodzina czuła się przy tym stole spokojna i odprężona. Dzięki temu wzmacniamy nasze relacje, stajemy się sobie bliżsi, a to jest bardzo ważne w procesie wychowywania dzieci.
Wszystko pięknie, ale czasem rzeczywistość rządzi się swoimi prawami. Co zrobić, gdy nie mamy czasu na wspólne posiłki? Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że gdy dzieci dorastają, czasu na wspólne posiłki jest coraz mniej. Ważne, aby umieć, mimo tego całego zabiegania, wkomponować je w codzienną rutynę. Wystarczy jeden wspólny posiłek dziennie i już więzi w rodzinie będą się miały znacznie lepiej. Może u Ciebie będzie to kolacja lub śniadanie? A jeżeli faktycznie w ciągu tygodnia ciężko jest Ci to zorganizować, spróbuj chociaż w weekendy.
Zaczynając celebrować wspólne posiłki, gdy dzieci są jeszcze małe, warto mieć w domu odpowiednie krzesełko. Maluchy na zwykłych krzesełkach będa się czuły niewygodnie - są ona dla nich za niskie, a poza tym dziecko nie ma odpowiedniego zabezpieczenia, aby nie spadło. Problematyczny może też być brak podparcia dla nózek, aby dziecko miało odpowiednią pozycję podczas jedzenia.
Z pomocą we wspólnych posiłkach przychodzi nam krzesełko Stokke Tripp Trapp®, które w tym roku obchodzi swoje 50 urodziny.
Sprawdzi się ono od najmłodszych lat (też dla siedzącego niemowlaka) aż do czasu, gdy dziecko będzie już na tyle duże, że będzie mogło siedzieć na tradycyjnych krzesłach. Krzesełko Stokke Tripp Trapp® posiada regulację wysokości siedziska i podnóżka, dzięki czemu będzie zawsze dopasowane do Twojego dziecka. Dzięki tej regulacji, maluch będzie miał zawsze prawidłową pozycję przy posiłkach, co zmniejszy ryzyko problemów z układem kostnym w przyszłości.
Tripp Trapp® to genialne krzesło zaprojektowane przez Petera Opsvika, aby przybliżyć dziecko do wspólnego, rodzinnego stołu, przy którym będzie mogło uczyć się i rozwijać w otoczeniu rodziny. Inteligentny design krzesełka umożliwia dziecku swobodę ruchów dzięki siedzisku i podnóżkowi o regulowanej wysokości i głębokości. Konstrukcja krzesełka zapewnia także doskonałą ergonomię siedzenia i wygodę dla dziecka w każdym wieku.
To krzesełko z drzewa bukowego charakteryzuje uniwersalny, skandynawski design, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu łatwo można je dopasować do aranżacji wnętrza. Co ciekawe, mogą je również używać dorośli, o wadze do 136 kg!
Krzesełko Stokke Tripp Trapp® na pewno ułatwi Wam spożywanie wspólnych posiłków, a dzięki temu zacieśnianie więzów. Warto zwrócić uwagę na wspólne posiłki, aby dzięki temu wzmacniać bliskość w rodzinie i uniknąć wielu problemów w przyszłości. A dobry posiłek, w miłym towarzystwie i na wygodnym krześle, zawsze będzie przyjemnością!
autor: Olga Vitoš
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.