Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-04-16 12:34:34
Autor zdjęcia/źródło: @ mat. prasowe
Zabieg z wykorzystaniem metody FED trwa 90 minut i składa się z 3 zasadniczych etapów. W pierwszym etapie kręgosłup jest przygotowywany do korekcji. W trakcie zabiegu kręgosłup ma być poddawany działaniu różnych sił korekcyjnych w tym ściśnięciu, rozciąganiu i skręcaniu. Dlatego najpierw trzeba go do tego odpowiednio przygotować. Mięśnie od strony wypukłości skrzywienia są poddawane stymulacji. Zabieg elektroterapii pomaga odżywić mięśnie, uzyskać ich odpowiednie napięcie, a w konsekwencji skorygować wypukłość. Zabieg jest bezbolesny, chociaż w trakcie jego trwania pacjent odczuwa skurcz mięśni. Po stronie skrzywienia należy doprowadzić do rozluźnienia napiętych tkanek, wykonując masaż.
Drugim etapem terapii jest zabieg w aparacie FED, w którym pacjent jest podpinany za pomocą specjalnej uprzęży do systemu wyciągowego. Ma to na celu tzw. elongację i odciążenie kręgosłupa. W kolejnym kroku przy pomocy stabilizatorów ustawia się pacjenta w odpowiedniej pozycji. Aplikacja siły korekcyjnej jest sterowana przez specjalny siłownik. Wartość siły nacisku może wynosić nawet 100 kg. Nacisk podawany jest w kilkunasto- lub kilkudziesięciosekundowych powtórzeniach. Pomiędzy nimi następują okresy relaksu. Co ważne w czasie relaksu pacjent aktywnie utrzymuje pozycję, która została nadana poprzez działanie siły korekcyjnej. Drugi etap terapii trwa około 30 minut.
Trzeci etap FED stanowi indywidualnie przygotowany program ćwiczeń. Są to ćwiczenia korekcyjne, uelastyczniające, rozluźniające oraz kontrolujące postawę ciała. Zadaniem ćwiczeń jest utrzymanie postawy, jaką udało się uzyskać za pomocą aparatu FED.
Leczenie metodą FED w okresie wzrostu pozwala korygować skrzywienia kręgosłupa. Metoda FED dokonuje modyfikacji struktury tkanek. Koryguje zmiany w ułożeniu kręgów, żeber i dysków. Oprócz tego normalizuje i poprawia kontrolę postawy. Co ważne wdrożenie tej metody leczenia podnosi również świadomość pacjenta, co przekłada się na efektywność terapii. Zaletą metody jest jej prostota, która wyraźnie wygrywa porównanie z gipsowymi odlewami, rozciąganiem czy stosowaniem gorsetu. Dzięki zastosowaniu tego typu terapii można znacznie ograniczyć ryzyko konieczności chirurgicznej ingerencji.
Więcej informacji na temat leczenia skolioz u dzieci i młodzieży z zastosowaniem metody FED oraz zalet wynikających z jej stosowania znajdziecie na stronie https://ckr.pl/baza-wiedzy/leczenie-skolioz-dzieci-i-mllodziezy-z-zastosowaniem-metody-fed. Tam też uzyskacie więcej informacji na temat skoliozy, jej przyczyn i stosowanych form terapii. Skuteczne metody leczenia schorzeń narządu ruchu wdraża Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Ten nowoczesny ośrodek oferuje wiele usług z zakresu rehabilitacji narządu ruchu, kręgosłupa, a także rehabilitacji neurologicznej. W ośrodku wykonywane są także operacje ortopedyczne oraz zabiegi z zakresu chirurgii kręgosłupa.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.