Opublikowany przez: monika.g 2017-03-21 16:11:20
Autor zdjęcia/źródło: Poki.pl
Jedną z nowszych produkcji z serii jest MooMoo.io – pozycja o tyle wyróżniająca się na tle podobnych, że stwarzająca więcej możliwości rywalizacji między graczami oraz koncentrująca się przede wszystkim na pracy zespołowej, niezależnie od tego, na co ostatecznie gracz się zdecyduje.
Rozpoczynając zabawę nie musimy nigdzie się rejestrować – wystarczy podać nazwę, pod jaką chcemy, aby nasza postać występowała w grze i ewentualnie stworzyć drużynę wraz ze swoimi znajomymi, jeśli wolimy rozgrywkę w grupie; warto dodać, że właśnie ten drugi model jest szczególnie nagradzany przez grę, gdyż, jak się szybko możemy zresztą przekonać, w pojedynkę jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę silniejszych graczy, a przy tym wszelkie przeciwności, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć są szczególnie uciążliwe. Zadaniem gracza jest zdobycie jak największej liczby punktów, które z kolei przekładają się na miejsce w tabeli wyników wyświetlanej w prawym górnym rogu ekranu. W tym celu możemy podjąć szereg różnych działań zapewniających nam przyrost punktów: zbierać surowce (o których będzie jeszcze mowa), walczyć z innymi graczami, jak też rozwijać naszą osadę, zarówno samodzielnie, jak i przy współpracy z przyjaciółmi.
Stworzenie bazy nie jest jednak łatwym zadaniem. Przede wszystkim powodzenie przedsięwzięcia zależeć będzie od naszego zaangażowania – to my sami tworzymy poszczególne elementy oraz budynki osady. W tym celu musimy zbierać wspomniane wcześniej surowce: drewno, kamień oraz pożywienie. W ramach naszych rzemieślniczych umiejętności możemy wyróżnić pięć kategorii obiektów, jakie gra pozwala nam stworzyć: jedzenie, pozwalające na przywrócenie utraconych punktów życia, trzy kategorie elementów związanych z funkcjonowaniem osady: murów, pułapek oraz młynów – te ostatnie pełnią szczególną rolę, gdyż zapewniają stały i stabilny przyrost punktów, tak więc jeśli decydujemy się na ten model zabawy, musimy zadbać, aby mieć ich najwięcej; ostatnią kategorią są miny – zaliczają się do niej wszelkie obiekty aktywowane, gdy zbliżą się do nich nieprzyjaźnie nastawieni do nas gracze. Nowe wersje obiektów, które możemy wytworzyć w ramach wspomnianych kategorii odblokowują się wraz z rozwojem naszej postaci w formie kolejnych punktów doświadczenia. Jeśli z kolei gracze wolą siłą zdobywać stworzone przez innych bazy oraz powiększać pulę punktów walką, również dla nich zostało przewidziane kilka rozwiązań, jak choćby możliwość odblokowywania nowych rodzajów broni czy zwiększenia puli punktów życia.
Na uwagę zasługuje również oprawa graficzna produkcji – podobnie jak w innych grach z serii .io jest ona minimalistyczna, ale jednocześnie przyjemna dla oka i pozwalająca bez problemu odróżnić postać gracza i poszczególnych elementów gry od otoczenia. Dobrze wypada także model sterowania – jest intuicyjny i łatwy do opanowania, bez względu na to, czy jesteśmy przyzwyczajeni do WSAD czy klawiszy strzałek.
Materiał powstał we współpracy z Poki.pl
Gry dla najmłodszych, czyli w co się bawić? >>
ROLA ZABAW I GIER RUCHOWYCH W WYCHOWANIU I ROZWOJU DZIECKA >>
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.