Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2018-07-20 13:37:29
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały poki.pl
Gra, mimo tego co mógłby sugerować tytuł, nie jest jednak realistycznym odwzorowaniem świata tych zwierząt i jest bardziej ujęciem z przymrużeniem oka tego gatunku gier, czyli różnego rodzaju symulatorów swojego czasu dominującego na rynku gier komputerowych.
Zanim przystąpimy do właściwej zabawy, pierwszym zadaniem gracza jest stworzenie swojego jeleniego awatara. W tym celu możemy wybrać dla niego imię, wpisując je w przeznaczone do tego pole, oraz wybrać płeć zwierzęcia. Gra pozwala nam również na dostosowanie jego wyglądu do upodobań gracza: możemy modyfikować niemal każdy element ciała jelenia – dobierając grubość nóg, kolor sierści a także kształt i kolor poroża. Zmian tych możemy dokonywać praktycznie w dowolnym momencie wybierając odpowiednią opcję w menu gry.
Deer Simulator oferuje graczowi dosyć rozległy, otwarty świat, gdzie możemy zajmować się zróżnicowaną aktywnością. Gra zachęca nas do zwiedzania – w czasie naszych „podróży” natrafimy na różnego rodzaju inne zwierzęta, te bardziej przyjazne i mniej, jak też ludzi, ludzkie osady i wiele innych elementów tej gry. Bardzo ważnym elementem są inne jelenie. Możemy z nimi wchodzić w różne interakcje – większość z nich będzie nam dawać różnego rodzaju zadania do wykonania, zaś z innymi możemy nawet założyć jelenią rodzinkę i doczekać się jeleniego potomstwa.
Za wykonywanie zadań oraz pokonywanie agresywnych drapieżników otrzymujemy punkty doświadczenia. Gdy uda nam się uzbierać ich odpowiednią liczbę, nasz jeleń awansuje na kolejny poziom. Wraz z każdym poziomów otrzymujemy specjalne punkty atrybutów, które możemy następnie przeznaczyć na rozwijanie jednej lub kilku statystyk. Tych mamy do wyboru trzy.
Pierwszą z nich jest Zdrowie (Health) – jest ona odpowiedzialna za maksymalną pulę punktów życia naszego jelenia. Jest ona bardzo istotna, gdyż w dziczy czeka na nas wiele różnego rodzaju zagrożeń mogących szybko uszczuplić ten zasób. Zdrowie może być odnawiane poprzez zjadanie porozsiewanych na planszy roślin. Kolejnym atrybutem i zasobem zarazem jest Energia. Ta z kolei jest odpowiedzialna za szybkie poruszanie się, które możemy aktywować przytrzymując klawisz Shift w czasie poruszania się. Energia odnawiana jest po prostu przez niekorzystanie ze wspomnianego przyśpieszenia. Trzecim atrybutem, który możemy ulepszyć jest Siła ataku – ten atrybut z kolei przekłada się na liczbę obrażeń zadawanych przeciwnikom przez nasze poroże.
Oprócz indywidualnych atrybutów możemy również rozwijać zdolności całej jeleniej rodziny, gdy już się jej dorobimy. Możemy zwiększać nie tylko punkty życia czy siłę ataku naszych krewnych (i swoją przy okazji), ale też liczbę zbieranego pożywienia, szybkość poruszania się i inne właściwości. Ma to szczególne przełożenie z tego względu, że niejednokrotnie przyjdzie nam przewodzić naszemu stadu – rodzinie, jak również mamy możliwość indywidualnego kontrolowania każdego z jej członków.
Za wykonywanie zadań otrzymujemy jednak nie tylko cenne doświadczenie, ale także złote monety. Jest to specjalna waluta, którą możemy przeznaczyć, między innymi, na różnorakie kosmetyczne przedmioty pozwalające nam dodatkowo modyfikować wygląd naszych jeleni. Wśród asortymentu znajdziemy, między innymi, kolory i nowe formy dla poroża, wzoru na sierści naszych zwierzęcych bohaterów i wiele innych tego rodzaju dodatków.
Samo opanowanie mechaniki rozgrywki jest dosyć proste, zwłaszcza dla młodszych graczy. Pozwala to szybko radzić sobie z różnego rodzaju utrudnieniami i bez przeszkód eksplorować spory, otwarty świat Deer Simulator. Naszym jeleniem sterujemy za pomocą klawiszy WSAD bądź klawiszy strzałek. Przytrzymując Shift w czasie ruchu możemy poruszać się sprintem, ale kosztuje nas to energię w czasie jego trwania. Lewym przyciskiem myszy możemy natomiast atakować – jeżeli będziemy go trzymać nasz jeleń będzie atakować przez cały czas, dopóki go nie puścimy.
Podsumowując, Deer Simulator to ciekawa i humorystyczna produkcja, która może przyciągnąć gracza na pewien czas. Dzięki dużemu, otwartemu światowi wypełnionego różnego rodzaju zadaniami rozgrywka nie nudzi się szybko i każdy z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie.
Artykuł powstał we współpracy z poki.pl, zdjęcia: poki.pl
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.