Opublikowany przez: monika.g 2016-12-16 11:28:18
Autor zdjęcia/źródło: Poki.pl
Tym razem w nowej grze – Papa’s Sushiria, jak sama nazwa wskazuje, przyjdzie nam kierować restauracją specjalizującą się w sushi – będziemy nie tylko dbać o jej wystrój i popularność wśród gości, ale przede wszystkim przygotowywać to słynne japońskie danie według życzeń naszych klientów.
Akcja gry ma miejsce w Sakura Bay – fikcyjnej azjatyckiej dzielnicy a przed właściwym rozpoczęciem rozgrywki prezentowana jest krótka animacja przedstawiająca szczątkową fabułę produkcji: po rozbiciu przez gracza (a właściwie jego awatara) szczęśliwej statuetki kota, cały biznes Papy Louiego zaczyna się sypać: lokale odwiedza coraz mniej klientów, a wszelkie możliwe nieszczęścia, jakie mogą przytrafić się osobie prowadzącej działalność tego typu, spadają właśnie na niego. W związku z tym Papa Louie postanawia udać się w podróż, aby znaleźć sposób na cofnięcie klątwy spowodowanej zniszczeniem statuetki a zadaniem gracza jest zaopiekować się w tym czasie tytułową Sushirią i poprowadzić restaurację do rozkwitu.
Przed rozpoczęciem gry musimy stworzyć swój profil: w tym celu podajemy nazwę gracza oraz wybieramy swojego bohatera: jednego z przygotowanych Matta bądź Clover albo też poświęcić trochę czasu na wykreowanie własnej postaci korzystając z szerokich możliwości wyboru wyglądu. Z postępami w grze możemy zmieniać też wystrój bohatera, korzystając z niemal 50.000.000 elementów ubioru, które odblokowujemy pokonując kolejne etapy – przynajmniej według zapewnień twórców produkcji na ich stronie. Gdy już i z tym się uporamy, możemy zmierzyć się z pierwszymi zamówieniami – przygotowywać będziemy nie tylko to dosyć popularne japońskie danie, ale również bąbelkową herbatę – sprawia to, że gra staje się wymagająca „na kilku frontach” a rozgrywka wymaga takiego skoordynowania swoich działań, aby żaden klient nie opuścił naszego lokalu bez otrzymania swojego zamówienia – co przy większych liczbach gości potrafi być niemałym wyzwaniem, z którym musimy liczyć się na późniejszych poziomach – dniach.
Mechanika gry została zrealizowana tak samo, jak w innych grach z serii Papa Louie – jest przy tym tak samo przyjemna dla gracza, a jednocześnie angażująca zarówno umysł, jak i refleks. Sushi przygotowujemy wykorzystując specjalną maszynę do gotowania ryżu, zaś układając poszczególne składniki, których wszystkich jest równo sto czterdzieści pięć, musimy już zdać się na własne ręce. Zamówienia składane przez klientów obejmują jeden z dwóch rodzajów ryżu (z możliwością zażyczenia sobie sushi „na odwrót”, czyli ryżem do góry i ze składnikami układanymi na nori), kilka dodatków, sos oraz posypkę. Składane przez klientów, których spotkamy na naszej drodze 106, zamówienia różnią się od siebie ze względu na ich osobiste preferencję, porę roku bądź wystąpienie jednego z dwunastu świąt w grze. Na zakończenie każdego dnia pojawia się specjalny „klient zamykający” – są oni szczególnie czepialscy względem wszystkich ewentualnych niedociągnięć a składane przez nich zamówienia często dosyć skomplikowane i wymagające, ze względu na wspomnianą przywarę, precyzji. Niektórzy goście są także w posiadaniu sekretnych przepisów i podzielą się nimi z graczem, jeśli będą wystarczająco zadowoleni z zamówienia.
Realizacja zamówienia jest podzielona na kilka etapów. Na początku gotujemy ryż w specjalnym urządzeniu, który zostaje potem rozprowadzony po nori po przeniesieniu na bambusową matę z rozłożonym na niej glonem. Następnie musimy ułożyć w odpowiedni sposób dodatki – należy to zrobić w miarę równo, za niechlujność otrzymamy ostatecznie mniej punktów zadowolenia klienta. To samo dotyczy polewania sosem i rozłożenia posypki czy nawet pokrojenia rolki sushi na odpowiednio równe kawałki. Na końcu przygotowujemy wspomnianą bąbelkową herbatę i dodajemy ją do zamówienia. Warto dodać, że na późniejszych etapach będziemy musieli odpowiednio szybko poruszać się między przyjmowaniem zamówień (przynajmniej dopóki nie zatrudnimy kelnera), kuchnią a wydawaniem przygotowanych dań.
Każdy z klientów zostawia ponadto napiwek, w wysokości zależnej od zadowolenia z zamówienia, który zostaje nam przyznany po tygodniu gry (czyli ukończeniu 7 etapów – dni) wraz z wypłatą. Co kilka dni otrzymujemy także kolorowe naklejki pozwalające na zmienienie wyglądu niektórych odwiedzających nas klientów, a także odblokowujemy nowe elementy ubioru bohatera oraz wystroju naszej restauracji.
Materiał powstał we współpracy z Poki.pl
Gry dla najmłodszych, czyli w co się bawić? >>
ROLA ZABAW I GIER RUCHOWYCH W WYCHOWANIU I ROZWOJU DZIECKA >>
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.