Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-12-07 20:49:31
Autor zdjęcia/źródło: 123 rf
Podstawową rolą balsamów do ciała, a także innych kosmetyków o podobnych funkcjach, jest nawilżanie i regenerowanie skóry – wbrew pozorom i powszechnym mitom nie tylko suchej. Balsamy też odżywiają, zmiękczają i wygładzają skórę, a także mogą odgrywać również inne, bardziej specyficzne role. Na rynku bez większego trudu znajdziemy produkty brązujące, chroniące przed promieniowaniem słonecznym czy też kojące skórę podrażnioną lub poparzoną. Niezwykle istotne jest regularne stosowanie produktów nawilżających również ze względu na usuwanie martwych komórek skóry i stymulowanie naturalnego procesu ich odnowy.
Balsamy do ciała niewątpliwie znajdują się w kosmetyczce niemal każdej kobiety. Mimo to nie każda z nich stosuje je regularnie. Często można spotkać się z opiniami, że balsam ma tłustą i nieprzyjemną konsystencję, długo się go aplikuje, a także długo się wchłania. Zatem cały proces może być dość nieprzyjemny. Z pomocą przychodzą tu alternatywy dla balsamów, których ostatnio na rynku kosmetycznym nie brakuje. Wśród najpopularniejszych opcji można wymienić:
Pierwszym co nam zwykle przychodzi do głowy o nawilżeniu ciała jest… stosowanie kosmetyków o takich właściwościach. Tymczasem nawet codzienne aplikowanie tego typu produktów nie sprawi, że nasza skóra będzie gładka i lśniąca, jeśli nie zadbamy o nią od wewnątrz. Najważniejszym elementem tej dbałości jest regularne nawadnianie organizmu – wedle zaleceń należy pić co najmniej 2 litry wody dziennie (ilość zalecanej wody zależy od wielu czynników, w tym m.in. od wieku, płci, wagi, trybu życia, pory roku, etc.). Najlepiej pić wodę niegazowaną, ale warto pamiętać, że jej źródłem są także soki, warzywa i owoce. Oprócz tego należy zadbać o swoją codzienną dietę – w naszym menu powinny znaleźć się produkty, będące pełnowartościowym źródłem białka, tłuszczów, witamin i minerałów.
Niezwykle ważnym elementem dbałości o skórę całego ciała jest unikanie elementów, które mogą ją przesuszać. Mowa tu w szczególności o: nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne (przez cały rok należy stosować kosmetyki z SPF 30 lub 50), paleniu papierosów i piciu alkoholu, sytuacjach stresogennych, braku dostatecznej ilości snu.
Warto jednak pamiętać, że każdy ma inną skórę i może ona różnie reagować na różne czynniki. Najlepszym podejściem jest obserwowanie jej, a także dostosowywanie swojej rutyny pielęgnacyjnej do jej potrzeb.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.