Opublikowany przez: Mela134
Autor zdjęcia/źródło: Co zakwasza organizm, a co alkalizuje@pixabay.com
Produkty żywnościowe różnią się zawartością pierwiastków. Kwasotwórcze są bogate w chlor, fosfor i siarkę, a zasadotwórcze w wapń, sód, potas, magnez.
Twoja dieta powinna się składać w 80% z produktów zasadotwórczych i obojętnych, a w 20 % z produktów kwasotwórczych.
Produkty wysoko kwasotwórcze o pH 5,9 – 5,0 to: mięsa i wędliny, cukier i sztuczne słodziki, biała mąka pszenna, biały ryż, sery żółte, kawa i czarna herbata, kakao i czekolada oraz sól
Produkty średnio kwasotwórcze o pH 6,9- 6,0 to: ryby, jaja, płatki zbożowe, chleb żytni, makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy, orzeszki ziemne i piwo
Produkty słabo kwasotwórcze o pH do 7,0 to: twaróg, orkisz i kasza gryczana, makaron sojowy, otręby, fruktoza, orzechy laskowe i orzechy nerkowca.
Produkty neutralne o pH 7,0 to: masło świeże, śmietana, serwatka, jogurt naturalny i oleje roślinne
Produkty słabo zasadotwórcze do pH do 7,0 to: warzywa jak: kalafior, roszponka, cebula, kiełki pszenicy i owoce jak dojrzałe jabłka, gruszki i śliwki oraz wiśnie i czereśnie, a także zielona herbata, oliwa z oliwek, migdały i maślanka.
Produkty średnio zasadotwórcze o pH od 8,0 do 7,1 to buraki, marchew, brokuły, seler, chrzan i pomidory, a także kalarepa, fasolka szparagowa, szczaw, kapusta i por.
Produkty wysoko zasadotwórcze przy pH 9,0 do 8,1 to: bakłażany, cukinie, ogórki, sałaty, botwina i szpinak, soki owocowe i warzywne bez cukru, prawdziwki i kurki oraz daktyle, figi rodzynki, arbuz, kiwi i ananas.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2018.10.18 19:44
Fajny artykuł. Chyba zbyt dużo jadamy produktów kwasotwórczych. Nie jest to dobre dla naszego organizmu.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.