Opublikowany przez: Monika C. 2020-03-20 16:54:45
Autor zdjęcia/źródło: Photo by Andrew Neel on Unsplash
#zostańwdomu - to zalecana przez specjalistów postawa w czasie pandemii wywołanej koronawirusem. Zachęcamy by jej przestrzegać. Pojawia się jednak pytanie co robić w domu, kiedy nie można pójść do pracy, na zakupy, do fitnessu albo spotkać się ze znajomymi? Co, jeśli nie lubisz swojego domu, bo jest to lokum tymczasowe i właściwie tylko tu spałaś, a teraz, spędzasz tu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniuz/ Niektórzy z nas przeszli w tryb pracy zdalnej, mają więc do zagospodarowania “tylko” popołudnia i wieczory oraz weekendy. Co jednak mają robić w domu ci, którzy pracując z domu muszą zajmować się dziećmi? Sytuacja wydaje się trudna, ale nie jest beznadziejna! Podpowiadamy co robić w domu w czasie społecznej kwarantanny. Większość z tych pomysłów wprowadziłyśmy w życie i działają!
Teraz spędzasz w domu całe dnie. Zadbaj o niego, a będzie ci znaczniej milej. Zmiany w domu zawsze wnoszą powiew świeżości i sprawiają, że nie szukasz okazji do wyjścia. Na pewno w domu czekają na ciebie przedmioty, który potrzebują naprawy, a miejsca dopieszczenia.
Masz wydrukowane zdjęcia, kupione ramki i pomysł na domową galerię, ale nie mogłaś się zebrać, by to zrobić? Kiedy jak nie teraz?
A może obiecałaś dziecku stworzenie małej galerii sztuki na ścianie, z prac zrobionych w przedszkolu. Maluch będzie wniebowzięty, jeśli pozwolisz mu wybrać swoje dzieła do ekspozycji. To zajęcie na kilka godzin, gwarantujemy.
Rada: ułóż ramki na podłodze i stwórz plan kompozycji. Najlepiej, jeśli dysponujesz dużym arkuszem papieru odrysuj na nim ramki, przyklej arkusz taśmą malarską do ściany i zaznacz miejsca na gwoździe. Pomysłów na kompozycje z ramek szukaj w sieci.
W każdym domu jest coś do naprawienia: żarówka czeka na wymianę, obluzowane fronty szafek kuchennych, poplamione poduszki czy zasłony itp. Może na naprawę czeka ulubione naczynie? Zoacz, co podpowiada >>> trend wabi-sabi... Zajmij się tym, a przekonasz się, że odzyskasz spokój i zajmiesz sie przyjemnościami
Lubisz sezonowe dekoracje? Zmień poduszki na sofie na lżejsze i jaśniejsze, wyjmij dekoracje wielkanocne – to już niedługo...
Robi się coraz cieplej - zacznij porządkować balkon
Przejrzyj ręczniki, ściereczki kuchenne pewnie część z nich jest pozaciągana, poplamiona itp.
Zrób porządek w szafkach kuchennych i w garderobie: rzeczy, których już nie potrzebujesz oddaj, sprzedaj lub wyrzuć
Przejrzyj bibliotekę - uwolnij przeczytane książki.
Do tej pory 2-3 popołudnia spędzałaś w fitnessie? Teraz doskwiera ci brak ruchu? W sieci jest mnóstwo darmowych treningów. Trenerzy personalni nie pozostawiają swoich podopiecznych i udostępniają treningi online, w większości za darmo. Również szkoły jogi przeniosły się do sieci i organizują praktykę w trybie online (zamknięte szkoły nie mają teraz żadnych dochodów i przyda im się twoje wsparcie w formie dobrowolnego przelewu). W czasie #zostańdomu wspierajmy się wzajemnie, by kiedy pokonamy koronawirusa znowu spotykać się w ulubionym miejscu.
Urządzaj sobie domowe SPA. Teraz masz czas na kąpiele, maseczki, peelingi - bądż dla siebie dobra. Gdy pandemia minie, wyjdziesz z domu gotowa na wiosnę jak nigdy dotąd!
Uwaga: wysypiaj się! To podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Nie tylko w czasie pandemii koronowirusa, ale zawsze. Nie zabieraj laptopa do łóżka - niebieskie światło zaburza wydzielanie się melatoniny – hormonu snu. Bądź aktywna - ćwiczenia relaksujące, oparte na prawidłowym oddychaniu typu streching, joga czy pilates pomagają szybko zasnąć i nie wybudzać się. Przestrzegaj rytmu dnia, jaki masz chodząc do pracy.
NIE PRZEGAP! To dobry czas, aby zadbać o siebie!
Jeśli jesteś teraz w domu, masz więcej czasu dla siebie i chcesz zadbać o zdrowie, do 15 kwietnia, z kodem #zostańwdomu możesz skorzystać z:
-50% na każdy webinar! Aż 50 tematów opracowanych przez specjalistów, np. "Czy trzeba suplementować dzieci", "Dieta, a długowieczność", "Jak zmotywować się do zmiany stylu życia" i wiele innych
-30% na kosultację online z dietetykiem Agnieszką Małek
*wyślij nam potwierdzenie wpłaty, by przyspieszyć dostęp
Zrobiłaś zakupy na czas kwarantanny? Teraz zastanawiasz się jak wykorzystać ryż, makarony i kasze? Przepisów, których bazą są te suche produkty jest bardzo wiele. Jeśli gotowanie do tej pory nie było twoim hobby i nie masz w domu kolekcji książek kucharskich (a szkoda, bo są pełne niezwykle inspirujących fotografii), przepisów szukaj w sieci. #zostańzwdomu sprawiło, że popularne studia kuchenne, w których lekcje gotowania prowadzą znani i lubiani kucharze, oferują teraz swoje usługi online.
Ważne: staraj się tak planować swoje menu, żeby do sklepu spożywczego chodzić raz na kilka dni lub produkty zamawiać w sklepach z dostawą do domu (terminy dostaw są niestety odległe, ale szybko nabierzesz wprawy jak planować zakupy).
To najbardziej wymagający punkt z życia pracującego rodzica w czasie kwarantanny. Nie dość, że wypełniasz obowiązki zawodowe, dbasz o dom i posiłki, zajmujesz się jeszcze pełnym energii przedszkolakiem i odrabiasz lekcje ze zdalnie uczącym się uczniem. Jakby tego wszystkiego było mało, nie możesz wyjść z dziećmi na plac zabaw... Do niedawna trudno było wyobrazić sobie taka sytuację. Teraz #zostańwdomu sprawia, że stajemy się niecodziennie kreatywni. Rodzice nie byliby sobą, gdyby nie znajdowali wyjścia i z takiej sytuacji. Na szczęście media społecznościowe pełne są inspiracji co można robić z malucha
Przeglądaj z dzieckiem albumy ze zdjęciami i opowiadaj historie związane z rodziną i znajomymi, z ciekawymi miejscami i podróżami oraz z upamiętnionymi na nich wydarzeniami
Ze starszymi dziećmi przeglądajcie atlasy i planujcie podróże, wynajdujcie ciekawostki na temat miejsc, które chcecie zwiedzić
Oglądajcie razem filmy familijne, jak w czasie świąt - to bardzo integruje rodzinę
Ćwiczcie razem
Gotujcie razem z dziećmi - pożytecznie spędzicie czas, zachęcicie dzieci do poznawania nowych smaków i zaczniecie wyrabiać w nich zdrowe nawyki żywieniowe. Pozwól maluchom zagniatać ciasto, mieszać sałatę, dekorować kanapki itp
grajcie w planszówki.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.